vajinismus tedavisi ücretleri

Vajinismus hasebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken bir kez mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en yetişkin cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin benzer tabu olması, cinsî terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye bariyer olması ile oluşan, ruhsal kökenli eş cinsel işlev bozukluğudur. Kadın eşeysel bağ sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik temel kaslarını orada müşterek engel varmışçasına kasarak ilişkiye bariyer olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit tabii sebebi olduğuna, ancak altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel bağlantı sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta fut parmaklarına büyüklüğünde yaygın tek şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî bağ ile alakalı yerleşmiş bazı negatif düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla bir ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya tarik açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna oluşturan olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla zatî müşterek mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin uşak konusunda print yapmaları sebebiyle benzer jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu uğruna birçok referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gündüz geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir bir dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu seyrek okunuşu maddeye yaşamış olmak neredeyse ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bekâret zarının kutsi olması ve çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya yönelik daha fazla bilgi verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin eş tabu olması, eşeysel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı eşeysel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, çok ziyade acı çekeceği, çok gereğinden nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler düşüncesince olduğu, cinsî zevk duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik problemleri, eşe kat duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta yetişmek neredeyse birçok ruhsal sorunlara neden olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *